Ciekawostki

[Dzień 1] WCPT Congress 2019 Geneva

Już po raz kolejny zorganizowany został Kongres Światowej Konfederacji Fizjoterapii (WCPT), zrzeszający wybitnych specjalistów z dziedziny fizjoterapii z całego świata. Ubiegły kongres w Cape Town w Południowej Afryce (2017) cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Za miejsce tegorocznego wydarzenia została obrana Genewa!

Organizacja

Dzień pierwszy to dzień organizacyjny. Przylot, zameldowanie w hotelu, rejestracja i ceremonia otwarcia. 

Zestaw startowy

Po przybyciu do Genewy czas udać się piechotą do Palexpo, gdzie ma miejsce kongres w celu rejestracji. Udało się! Identyfikator, bilety na ceremonie otwarcia, plan kongresu i torba na graty z wystaw. Czas na zwiedzanie Genewy!

To na prawdę piękne i malownicze miasto ulokowane jest nad Jeziorem Genewskim oraz w sąsiedztwie niezbyt wysokich Alp Fryburskich. Spacerując ulicami Genewy zauważyłem, że ogromna liczba osób biega. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że większość osób, które dziś mijałem biegało. Nie dziwi mnie, że Szwajcarzy uznawani są za najszczęśliwszy naród na świecie. Niejedne badania pokazują, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na Nasze samopoczucie. 

Ciekawostka może być to, że fontanna Jet d’Eau ze zdjęcia powyżej jest największa tego typu na Europie. Woda wyrzucana jest na wysokość, aż 140m z prędkością 200km/h. 


Ceremonia otwarcia

W Geneva Arena o 18.00 oficjalnie rozpoczął się kongres Światowej Konfederacji Fizjoterapii. Krótki film na temat historii WCPT, następnie powitanie od prezydent konfederacji Emmy Stokes. W czasie ceremonii ukazane były wszystkie organizacje należące do WCPT . W Polsce do WCPT przynależy Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, które stało się ich członkiem od 1967 roku. Z Naszego kraju przybyło 42 delegatów. Poza tym ukazały się prezentacje: ICRC (Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża) czy wręczenie nagród od wydawnictwa Elsevier jak i od WCPT. Ta ostatnia nagroda cieszy mnie najbardziej, ponieważ została wręczona takiej postaci jak Anne Moseley (profesor, jedna z założycielek bazy PEDro) za wybitny wkład w światową fizjoterapie jako nauczyciel i researcher. Dlaczego mnie to cieszy? Ponieważ po kongresie dokładnie 14 maja uczestniczyć będę w kursie „Research clinical setting” właśnie u niej.

Powitanie

Po ceremonii otwarcia wszyscy udali się do hali wystawowej gdzie serwowane były lekkie przekąski oraz napoje. Całość działa się między stoiskami wystawowymi na których znalazły się polscy wystawcy np. KIF, PTF czy Meden Inmed. Był to czas na zapoznanie się z obiektem oraz nowymi osobami.

Komentarze facebook

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Brak komentarzy

    Zostaw wiadomość

    shares