[Dzień 1] WCPT Congress 2019 Geneva

Już po raz kolejny zorganizowany został Kongres Światowej Konfederacji Fizjoterapii (WCPT). Zrzesza on wybitnych specjalistów z dziedziny fizjoterapii z całego świata. Ubiegły kongres w Cape Town w Południowej Afryce (2017) cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku odbędzie się on w Genewie!

Organizacja

Dzień pierwszy to dzień organizacyjny. Przylot, zameldowanie w hotelu, rejestracja i ceremonia otwarcia. 

Zestaw startowy

Po przybyciu do Genewy czas udać się piechotą do Palexpo, gdzie ma miejsce kongres w celu rejestracji. Udało się! Identyfikator, bilety na ceremonie otwarcia, plan kongresu i torba na graty z wystaw. Czas na zwiedzanie Genewy!

Ulokowana nad Jeziorem Genewskim jak i w sąsiedztwie Alp Fryburskich, prezentuje się pięknie. Spacerując ulicami Genewy zauważyłem, że ogromna liczba osób biega. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że większość osób, które dziś mijałem biegało. Szwajcarzy uznawani są za najszczęśliwszy naród na świecie, w sumie teraz się temu nie dziwie. Niejedne badania pokazują, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na Nasze samopoczucie. 

Ciekawostka może być to, że fontanna Jet d’Eau ze zdjęcia powyżej jest największa tego typu na Europie. Woda wyrzucana jest na wysokość, aż 140m z prędkością 200km/h. 


Ceremonia otwarcia

WCPT ceremonia otwarcia

W Geneva Arena o 18.00 oficjalnie rozpoczął się kongres Światowej Konfederacji Fizjoterapii. Krótki film na temat historii WCPT, następnie powitanie od prezydent konfederacji Emmy Stokes. W Polsce do WCPT przynależy Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, które stało się ich członkiem od 1967 roku. Z Naszego kraju przybyło 42 delegatów. Poza tym ukazały się prezentacje: ICRC (Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża) wręczenie nagród od wydawnictwa Elsevier jak i od WCPT. Ta ostatnia nagroda cieszy mnie najbardziej, ponieważ została wręczona takiej postaci jak Anne Moseley (profesor, jedna z założycielek bazy PEDro) za wybitny wkład w światową fizjoterapie jako nauczyciel i researcher. Dlaczego mnie to cieszy? Ponieważ po kongresie dokładnie 14 maja uczestniczyć będę w kursie „Research clinical setting” właśnie u niej.

Powitanie

Po ceremonii otwarcia wszyscy udali się do hali wystawowej gdzie serwowane były lekkie przekąski oraz napoje. Całość działa się między stoiskami wystawowymi. Wśród wystawców pojawiłī się również polscy: KIF, PTF oraz Meden Inmed. Był to czas na zapoznanie się z obiektem oraz nowymi osobami.

Zobacz co sie działo drugiego dnia: WCPT DZIEŃ 2

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Zostaw komentarz