O autorze

Kamil Adamiec

fizjoterapeuta

Absolwent AWF Biała Podlaska oraz AWF Wrocław kierunku fizjoterapia oraz Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej profilu technik masażysta. Od najmłodszych lat wpajano mi pomoc innym, stąd też urodziło się moje zamiłowanie do fizjoterapii. Na początku (zapewne jak większość ludzi w Polsce) myślałem, że fizjoterapeuta jedynie masuje. Kiedy zastanawiałem się nad wyborem studiów dużo poświęciłem na to, aby dowiedzieć się więcej o tym zawodzie. Byłem wręcz zdziwiony jakie efekty można osiągnąć dzięki fizjoterapii. Utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu, że wybrałem właściwie. Do moich hobby należą ekonomia, technologia oraz elektronika.

Pomysł na bloga narodził się już na studiach licencjackich. Dopiero od 1 stycznia 2018 funkcjonuje mój blog „FizjoWeb – Fizjoterapia w sieci”.

Przeglądałem internet wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu inspiracji. Zauważyłem, że mało jest blogów, które poparte byłyby badaniami naukowymi. Jeśli już takie znalazłem to nie do końca zgadzałem się z „wartościami” tych badań naukowych.

W wolnym czasie przeszukuje wiele baz danych w poszukiwaniu cennych badań opartych o Evidence Based Physiotherapy (pol. Fizjoterapia oparta na faktach). Językiem nauki jest język angielski, dlatego dla wielu osób będzie on przeszkodą w zdobywaniu wiedzy. Na tym blogu chciałbym tworzyć coś wartościowego. Nie tylko dla pacjentów, fizjoterapeutów czy studentów, ale również dla siebie.

PEDro_fizjoweb_certyfikat
wcpt_fizjoweb_certyfikat